Szczelina pomiędzy zębami a reagowanie na ciepło

witam, Od kilku dni boli mnie jeden z zębów - 6, 7 lub 8 na dole - wyłącznie w reakcji na ciepło. Między 6 i 7 mam sporą szczelinę, w którą wchodzą resztki jedzenia. Niestety, nie wiem dokładnie, który ząb mnie boli, 6 i 7 były leczone kanałowo (w 7 jeden kanał jest niewypełniony). Zdjęcie RTG zrobione podczas wizyty nie pokazuje nieprawidłowości, również przy opukiwaniu zęby nie bolą. Czy może to być stan zapalny dziąsła?

Witam,
Reakcja na ciepło jest charakterystyczna dla zapalenia miazgi zęba lub dla problemów znajdujących się wewnątrz zęba. Jeżeli reakcja wystąpiła i się nasila to konieczna jest wizyta u stomatologa , który oceni możliwą przyczynę. Najprawdopodobniej może to być niewypełniony kanał siódemki , co właśnie jest nieprawidłowością.
Stan zapalny dziąsła nie objawia się reakcja na temperaturę.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło

Przyczyn może być kilka - konieczna jest dokładniejsza diagnostyka. Skoro zdjęcie RTG nic nie pokazało, może warto zastanowić się nad mikroCT lub innymi metodami diagnostycznymi?