Tabletki antykoncepcyjne i ciągłe krwawienie - czy to ciąża?

Witam! Od roku brałam tabletki antykoncepcyjne Y***. Przez ostatnie 3 miesiące zrobiłam sobie przerwę, ale od ostatniego okresu - tj. 10 dni temu zaczęłam brać je znowu. Po połknięciu trzech tabletek, podczas krwawienia kochałam się z chłopakiem wielokrotnie przez dwa dni, chociaż był to wyłącznie stosunek przerywany. Wybrałam już w sumie 10 tabletek. Pomyliłam się i trzy dni temu wzięłam dwie jednego dnia. Regularnie okres mój trwa ok. 7 dni. Teraz się martwię, bo wciąż krwawię - jasnoróżowo, czasami odrobinę brunatnie, dość skąpo. Jakie istnieje ryzyko zajścia w ciążę? Czy powinnam się obawiać? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli wszystkie dotychczasowe tabletki były przyjmowane regularnie to nie ma powodu do obaw o ewentualną ciążę. Jednoczasowe przyjęcie dwóch tabletek nie osłabia działania preparatu, a także nie powinno spowodować wystąpienia działań niepożądanych.

Dłuższe krwawienie miesięczne należałoby tłumaczyć reakcją organizmu na dostarczane ezgogennie dodatkowej porcji hormonów płciowych.

Jeśli krwawienie nie ustąpi w przeciągu kilku najbliższych (2-3) dni, powinna Pani zgłosić się na kontrolę do swojego ginekologa.

Pozdrawiam.