Torbiel na jajniku a poziom Ca 125

Witam. Podczas badania u ginekologa wykryto u mnie 6 cm torbiel na lewym jajniku, wcześniej miałam miesiączki o czarnym kolorze i plamienia w odstępach między nimi, takze w tym samym kolorze. Rok temu trafiłam do szpitala z podejrzeniem wyrostka, natomiast okazało sie, że mam torbiel na jajniku tym razem prawym. Lekarz zlecił mi badanie na Ca 125. Jego wynik to 22.5 u/ml. Wizytę będę miała dopiero za dwa miesiące, czy ten wynik jest niepokojący i powinnam zgłosić się wcześniej?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez poznania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się wypowiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.