Torbiel w piersi w wyniku mammografii

Witam mam 43 lata i dzis przeszłam 2 badanie mammografi i usg 1 2012r. było idealne w dzisiejszym mammografia jest bardzo dobra ale badanie usg wykazało w lewej piersi mokro torbiel tak nazwała to lekarz powiedziała tez ze wszystko jest w porządku. Czy mam powody do obaw mimo iż lekarz powiedziała ze jest wszystko ok. Czy torbiel jest niebezpieczna i z czasem może zrobić sie z niej rak? Nie wiem co mam myślec denerwuje sie mimo zapewnień lekarza. Proszę o pomoc.Dziekuje i pozdrawiam.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, torbiel daje w badaniu USG innych obraz niż guz nowotworowy, opierając się na bezpośrednim badaniu należy więc zastosować się do zaleceń lekarza. Warto zachować wynik badania do porównania w przyszłości.

Jeśli lekarz na podstawie badania mammograficznego orzekł, że jest wszystko w porządku to tak jest.
Torbiel jest to patologiczna zmiana wypełniona płynem, która nie ma tendencji do zezłośliwienia.
Warto wykonywać kontrolne badania USG oraz mammografię w ramach profilaktyki raka piersi. Oczywiście należy pamiętać o regularnych wizytach u swojego lekarza oraz samobadaniu piersi.

Pozdrawiam serdecznie.