Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Torbiel w piersi w wyniku mammografii

Witam mam 43 lata i dzis przeszłam 2 badanie mammografi i usg 1 2012r. było idealne w dzisiejszym mammografia jest bardzo dobra ale badanie usg wykazało w lewej piersi mokro torbiel tak nazwała to lekarz powiedziała tez ze wszystko jest w porządku. Czy mam powody do obaw mimo iż lekarz powiedziała ze jest wszystko ok. Czy torbiel jest niebezpieczna i z czasem może zrobić sie z niej rak? Nie wiem co mam myślec denerwuje sie mimo zapewnień lekarza. Proszę o pomoc.Dziekuje i pozdrawiam.
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Nowe leki na raka nerki

Rak nerki stanowi kilka procent wszystkich przypadków nowotworów złośliwych. Częściej wykrywany jest u mężczyzn. Co jeszcze warto wiedzieć o tej chorobie? Dowiedz się więcej o lekach raka nerki.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, torbiel daje w badaniu USG innych obraz niż guz nowotworowy, opierając się na bezpośrednim badaniu należy więc zastosować się do zaleceń lekarza. Warto zachować wynik badania do porównania w przyszłości.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Jeśli lekarz na podstawie badania mammograficznego orzekł, że jest wszystko w porządku to tak jest. Torbiel jest to patologiczna zmiana wypełniona płynem, która nie ma tendencji do zezłośliwienia. Warto wykonywać kontrolne badania USG oraz mammografię w ramach profilaktyki raka piersi. Oczywiście należy pamiętać o regularnych wizytach u swojego lekarza oraz samobadaniu piersi.

Pozdrawiam serdecznie.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy