Trudne relacje z córką podczas rozwodu

Witam. Mam problem ze starsza corka ktora jest w trakcie rozwodu, corka wykorzystuje moje zaufanie do opieki nad dziecmi, przejmowania odpowiedzialnosci nad nimi, czasami ona robi problem ze musi sie nimi zajmowac. Corka wielokrotnie mnie oszukuje,mowi ze idzie do lekarza a spotyka sie z mezczyznami, ponadto dzieci sa niegrzeczne,rozkapryszone, zle nastawione do mnie, meza i mlodszej corki przez rodzinę zięcia.Jestem osoba uległą i ciezko odmowic pomocy a z corka praktycznie nie ma rozmowy. Co r

Pisze Pani o bardzo burzliwych relacjach w Pani rodzinie. Wyobrażam sobie, ze trudno jest w takim chaosie sie odnaleźć siebie i zachować spokój, być moze dlatego tez trudno jest Pani porozmawiać z córka i postawić jej granice. Proponowała bym Pani spotkanie z psychologiem, zeby uporządkować sobie wszystko i odzyskać sile do rozmowy z córka. Rejonowa Poradnia Zdrowia Psychicznego oferuje bezpłatny dostęp do specjalistów.

Dzień dobry, obawiam się, że nie ma innego rozwiązania niż postawienie córce jasnych granic. Rozumiem, że córka jest osobą pełnoletnią a pani wykonała już swój obowiązek wychowawczy wobec niej, teraz tylko ona jest odpowiedzialna za radzenie sobie z wychowaniem własnych dzieci, pani może oczywiście pomóc ale jest to pani dobra wola - nie obowiązek i w tej sytuacji musi pani skonfrontować z tym faktem córkę. Pozdrawiam.