Jak poprawić relacje z trudnym ojcem?

Witam, od pewnego czasu moje relacje z ojcem nie są najlepsze, gdy podczas kłótni z nim powiedziałam mu wszystko to co tkwiło gdzieś we mnie przez lata, to że pił, bił itd. przestał się do mnie odzywać. Nie odzywa się, ignoruje mnie i moją rodzinę (mojego męża oraz 9 letniego syna, do tego stopnia, ze powiedział, iż nie weźmie udziału w komunii syna), a w złości podczas jednej z wizyt rzucił do mnie, że mnie przeklina.... minęło kilka miesięcy, ja nie odzywałam się do niego, nie mogę mu pozwalać na takie traktowanie, gdy mam prawie 40 lat, zresztą chodzi także o moją rodzinę. Teraz trafił do szpitala, będzie miał operację, która niesie za sobą pewne ryzyko, mama nalega żebym do niego zadzwoniła, bo przecież to mój ojciec.... tak naprawdę trzyma jego stronę, w całym naszym życiu nie stawała zbytnio w obronie mnie i siostry, nie widzi w tym nic złego, że on ubliża mnie i mojej rodzinie...... mam mieszane uczucia, nie jest przecież tak, ze jako ojciec jest mi obojętny, ale muszę kiedyś to przerwać.....

Dzień Dobry Pani,

Z opisu Pani relacji, wyobrażam sobie, jak trudną i mocno doświadczającą ma Pani za sobą historię osobistą.

Jestem po Pani stronie, że postawiła Pani granice, nie pozwalając na takie traktowanie Pani przez Ojca.
Z Pani relacji wynika, że Pani Mama jest po stronie Pani Ojca, tym bardziej może Pani odczuwać, że Pani potrzeby/pragnienia/obawy
nie są ważne dla Pani Rodziców.
Pani ma już swoją Rodzinę, która jest dla Pani ważna...
Jednak..., będąc dojrzałą i niezależną już Kobietą, to Pani decyduje, co i jak chce robić i jest Pani odpowiedzialna za swoje decyzje/życie.
Rozumiem też Panią, że Pani Ojciec nie jest Pani obojętny i ma Pani mieszane uczucia.

Co Pani zrobi?
To jest zależne tylko od Pani.
Zachęcałabym Panią do rozważenia i do posłuchania własnego serca...
Bo swojej przeszłej historii Pani nie może zmienić, natomiast może Pani zmienić nastawienie emocjonalne do swoich Rodziców (w zadbaniu o siebie i swoja Rodzinę).

Myślę, że pomocna byłaby dla Pani rozmowa z Psychologiem, by mogła Pani z innej perspektywy spojrzeć na relacje z Pani Mamą i Ojcem.

Gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Wspieram Panią mentalnie i życzę Tego, Co jest Pani teraz najbardziej potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605