Trzy cięcia cesarskie a wskazania do zabiegu podwiązania jajowodów

Witam:)Mam 45 lat, miałam 3 cesarskie cięcia , przy ostatnim 3 lata temu lekarz który mnie operował powiedział że nie powinnam mieć więcej dzieci ponieważ mam bardzo zniszczoną macicę. Czy w tym wypadku mógł zrobić zabieg podwiązania jajowodów podczas cesarki a jeżeli nie to co powinnam zrobić w tym kierunku??

Szanowna Pani!

Podwiązanie jajowodów jest zabiegiem ubezpładniającym kobietę, czyli zakazanym w Polsce.Są różne metody antykoncepcji, ze strony partnera można wykonać wazectomię.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka