Ucisk w piersi i podczas połykania oraz wynik badania hormonów tarczycy a konieczność przyjmowania leku Euthyrox

Witam moje wyniki tarczycy: - ATPO - >600,00 Uml - ATG 586,3 IU/ml - P/c p. receptoromTSH < 0,30 IU/L - TSH 3 - 4,84 mIU/I Czy jeśli czuję ucisk w piersi i czasami gule przy połykaniu a nie mam powiększonego wola to powinnam już zacząć przyjmować Eutryrox czy mogę przy takich wynikach jeszcze poczekać?? Pytam o to, bo kiedyś miałam zespół WPW wyleczony ablacjami i boję się - czytając różne wypowiedzi biorących już leki - że znów mogłabym mieć problemy z sercem

Witam. W tej sytuacji przede wszystkim konieczne jest oznaczenie poziomu wolnych hormonów tarczycy - fT3 i fT4. Dopiero na podstawie tych wyników można myśleć o wdrożeniu ewentualnego leczenia.