Uczucie smutku i tęsknoty za domem

Witam mam problem. Nie wiem dlaczego ja się denerwuję i płaczę gdy jestem od dala od domu ;/ pomóżcie mi proszę ;-; albo tęsknota za domem albo nie wiem .. no bo w kutnie mam Szkołę i internat i trochę się czuję jakoś smutno i potem mi się przypomina te wczorajszy dzień i potem mi się smutno robi aż mi łzy lecą i głowa mnie zaczyna boleć..

Tęsknota za domem może przybierać również tak silne formy. Ale jeżeli nie potrafisz wytrzymać za domem nawet jednego dnia bez nadmiernie negatywnych reakcji emocjonalnych - to znaczy, że nie jest to li tylko tęsknota. Być może w Twoim przypadku mamy do czynienia z pewnym uzależnieniem od rodziców, brakiem samodzielności, czy lękiem przed odpowiedzialnością. Powodów może być dużo - najlepiej będzie jak osobiście zgłosisz się na konsultację z psychologiem i - być może - podejmiesz z nim trochę dłuższą współpracę. Pozdrawiam.

Witam. Moment kiedy musimy się usamodzielnić jest często trudny. Z jednej strony chcemy być dorosłym a z drugiej dzieckiem. Proszę często dzwonić do domu, szczególnie w chwili smutku. Starać się tak organizować wieczory aby nie było czasu na smutek. Z czasem życie dorosłego przeważa i zacznie Pan spokojnie funkcjonować. Pozdrawiam