Uderzanie głową o meble a autyzm u rocznego synka

Witam serdecznie, mam rocznego syna często uderza głową o różne rzeczy zazwyczaj o meble, miłości dziecku z pewnością nie brakuje bo większość czasu spędza zemna czyli z matka jest to moje oczko w głowie poświęcam ma każda wolna chwilę syn jeszcze nie chodzi tylko sam siedzi i raczkuje marwie sie czy to może być autyzm? Z gory bardzo dziekuje za jaka kolwiek odpowiedz,Żaneta pozdrawiam

Witam. Ten jeden objaw (uderzanie głową o różne rzeczy) to za mało, by zdiagnozować u dziecka autyzm. Jeśli jednak jest Pani zaniepokojona zachowaniem Synka, to można skonsultować dziecko u psychologa dziecięcego. Natomiast niepokojące jest to, iż roczne dziecko nie chodzi - radziłabym zgłosić to pediatrze.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Absolutny brak związku z urazem głowy -jakimkolwiek a etiologią przyczynową autyzmu.W świetle aktualnych badań naukowych --Amerykańska Akademia Nauk pub.-wykluczono też związek autyzmu ze szczepieniami.Ponieważ spectrum autyzmu jest szerokie diagnostycznie innymi słowy trzeba wykluczyć także różne schorzenia w tym neurologiczne,genetyczne proszę się udać do lekarza psychiatry dzieciecego ,który pokieruje dalszą diagnostyką ( m.innymi doświadczona w problemie placówka psychologiczna) i zaleci też sposób terapii u dziecka. Pozdrawiam ciepło dr n.med.Adrianna Wilczek specjalista neurologii dziecięcej,pediatra

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Koniecznie proszę skonsultować się z psychologiem dziecięcym oraz wykonać badania neurologiczne. Takie spotkania już coś wyjaśnią.
Pozdrawiam AM