Uraz mechaniczny a opuchlizna i bolesność stopy

Witam, tydzien temu 11.06.2015 doznalem urazu w pracy, mianowicie na stope spadla mi paczka 30kg z wysokosci 2 metrow, w szpitalu zdiagnozowano zlamanie 5 kosci srodstopia, lekarz ktory mnie przyjmowal mowil, ze to bardzo lekkie zlamanie i obedzie sie bez opreracji zalozyl mi gips na okres 4 tygodni, minal tydzien opuchlizna z palcow oraz siniaki nie schodza oraz odczuwam ból w okolicach najwiekszego palca- czy moze on byc spodowany zlym zalozeniem gipsu, czy cos takiego? pozdrawiam

Witam,
Jeżeli złamanie V kości śródstopia jest nieprzemieszczone faktycznie można leczyć je w opatrunku gipsowym. W takiej sytuacji należy jednak stosować się do określonych zaleceń czyli brac leki p/obrzekowe, nie obciążać kończyny, unosic kończynę wyżej stosować profilaktyke p/zakrzepową w postaci zastrzyków podskórnych, a po ok 7-10 dniach od urazu zrobić kontrolne zdjęcie i udac się na konsultację do ortopedy.
Jeżeli mimo takie postępowania ból i obrzęk narastają należy bezzwłocznie pokazać noge lekarzowi, bo takie objawy moga świadczyć o zaburzeniach w unaczynieniu.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia