Usuwanie woreczka żółciowego i wyrostka robaczkowego podczas jednego zabiegu

Planuje operacje usunięcia woreczka żółciowego bo mam pełny złogów. Jednocześnie lekarz powiedział, że powinnam także usunąć wyrostek, bo mam chronicznie lekkie zapalenie, nie raz mnie już pobolewał. Mam dwa pytania. Czy można usunąć oba narządy podczas jednej laparoskopii? Czy jest możliwa taka technika operowania, żeby pępek został? Wielokrotnie słyszałam że po laparoskopii pępek praktycznie zanika, zostaje jedynie cięka kreska jako niemal niewidoczna blizna.

Witam, jeśli są medyczne wskazania można usunąć oba narządy podczas jednego zabiegu laparoskopowego-ale zaznaczam ze wskazań medycznych. Co do pępka nie słyszałam, ani nie widziałam, a wykonałam bardzo dużo cholecystektomii laparoskopowych, aby po tej operacji pępek zanikał. Pozdrawiam Alina Kierznikowicz