Uzależnienie od bezodiazepin

Witam mam 23 lata leczę się psychiatrycznie i mam problem ponieważ jestem uzależniony od benzodiazepin (Clonazepam) przyjmuje go w dawce 3mg/d już przez ok 2 miesiące i biorę bo boję się objawów odstawiennych a mój psychiatra nie bardzo chcę mi pomóc więc proszę was rozpiszcie mi jak mam stopniowo odstawiać i co ile zmniejszać dawki itd.Clonazepam dodam ,że tabletke można podzielić na 4 połowy po 0.5 mg z góry dziękuje

Nie rozumiem dlaczego lekarz nie chce pomóc w odstawieniu leku jeśli chce Pan to zrobić. Trudno komuś kogo się nie zna rozpisać schemat zmniejszania stopniowego dawek. Radzę zmniejszać dawkę o 1/4 tabletki co miesiąc, pamiętając, że nie odbędzie się bez bólu. Na pewno pojawi się dyskomfort. Trzeba to przetrwać.

Odstawianie benzodiazepin to kwestia wyjątkowo zindywidualizowana. Musi odbywać się pod regularną kontrolą doświadczonego lekarza, specjalizującego się własnie w tej dziedzinie. Takiego, który jest w stanie na bieżąco obserwować reakcje pani organizmu i dobierać dawki. Porady przez internet w tym temacie są po prostu niebezpieczne.

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/