W którym dniu cyklu można w USG transwaginalnym zobaczyć pęcherzyk owulacyjny?

Dzień dobry. Od którego dnia cyklu mozna zobaczyć na USG transwaginalym pecherzyk owulacyjny? Jestem umówiona na USG 9dnia cyklu ,czy to nie za wczesnie? Dodam że moje cykle trwają 30 dni. Z gry dziekuje za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie można dokładnie określić terminu owulacji. USG w powyższym dniu pokaże czy pęcherzyk owulacyjny już jest i określić wtedy mniej więcej dzień owulacji.