Opis USG dopochwowego i starania o ciążę

Witam, mam 30 lat i zaczęłam starać się o dziecko. Od kilku lat nie stosuje antykoncepcji horminalnej. Miesiączkuję regularnie co 28 dni. Współżyję co 2 dni od 4 dnia cyklu. W 12 dniu cyklu test owulacyjny był pozytywny i wtedy też współżyłam. Dziś mam 19 dzień cyklu i miałam usg przezpochwowe. W opisie: endometrium ok. 7 mm, pęcherzyki do 11 mm, nie stwierdzono zwiększonej ilości płynu w zatoce Douglasa. Co to oznacza? Że jednak nie było owulacji? Jakie są szanse że zaszłam w ciążę?

Niestety na podstawie samego USG nie stwierdzi się czy owulacja wystąpiła czy też nie zwłaszcza już w 19 dniu cyklu miesiączkowego. Najlepiej wykonać z krwi badanie na poziom betaHCG, które z dużym prawdopodobieństwem określi czy jest Pani w ciąży.