W śródpiersiu nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych

Witam prosze o interpretację wyniku.W segm.X płuca prawego obwodowo widoczny owalny guzek wielkosci 5mm.Podobny guzek widoczny w seg.IV płuca prawego wielkosci 5mm.Wseg.VI obustronne poj.zwapnienia wielkosci 3mm.Wczesciach podstawnych obu płuc poj.pasmowate zagęszczenie zależne od zmian włóknistych.Podobne drobne zmiany włókniste widoczne w seg.V oraz w szczytach obu płuc.Poza tym płuca bez zmian ogniskowych.W sródpiersiu nie uwidoczniono powiekszonych węzłów chłonnych.

Piotr Pilarski

Nie można zinterpretować samego wyniku konieczny jest wywiad i dodatkowe badania. Sugeruję udać się do lekarza zlecającego badanie.

Pozdrawiam.