Wady wzroku i dobór szkieł korekcyjnych u 4-latka

Witam serdecznie. Mój 4letni syn podczas wskazywania jakiegoś przedmiotu mrużył jedno oko, po wizycie u okulisty z badania komputerowegowyszło na oku P 0,5; l-1,0 ale okulary ma zapisane -1,0. Czy jest możliwa taka konfiguracja wady z okularami.?Syn skierowany był również nabadanie kąta zeza-wynik zez rozbieżny .

Aleksander Ropielewski

Jest taka możliwość. Nie ma powodu do niepokoju, proszę pod opieką okulisty leczyć zeza.