Waga a wynik badania TK głowy

W badaniu TK głowy , jednofazowym bez kontrastu, przy podaniu wagi podałem 69 kg a moja masa ostatnio spadła do 64kg o czym nie wiedziałem. Czy to znacząco miało wpływ na ilość promieniowania jeśli badanie było bez kontrastu i jednofazowe ? Mam 178 cm wzrostu i 24 lata.

Witam serdecznie,

Proszę się nie martwić. Nie miało to większego znaczenia w przypadku dawki promieniowania rentgenowskiego. Waga jest istotna jeśli badanie TK ma być wykonane z podaniem kontrastu lub jeśli w trakcie badania zaistnieje konieczność podania kontrastu. W razie wątpliwości proszę udać się do lekarza rodzinnego w celu konsultacji na ten temat.

Pozdrawiam.