W jakim odstępie czasowym należy wykonać badania TK głowy i zatok?

Witam serdecznie. Planuje poddać się TK głowy i zatok . W jakim odstępie czasowym mogę zrobić te badanie aby nie zaszkodzić sobie promieniowaniem? Czy w jednym miesiącu mogę zaraz zrobić TK głowy i zatok czy muszę odczekać?

Witam serdecznie,

Nie ma określonych wytycznych, które mówiłyby w jakich odstępach czasu można wykonać kolejne po sobie badania TK. Jeśli istnieją wskazania kliniczne do ich wykonania to lekarz wówczas kieruje na diagnostykę TK. Oczywiście nie wolno przesadzać z ilością wykonywanych badań TK, ponieważ promieniowanie mimo małych dawek w TK, nie jest obojętne dla organizmu. Ale proszę zaufać lekarzowi i jeśli skierował Panią na badania to proszę je wykonać. Jeśli ma Pani dalsze wątpliwości to proszę porozmawiać z lekarzem kierującym na badanie lub lekarzem rodzinnym.

Pozdrawiam.