Czy badania nie zostały przeprowadzone w zbyt krótkim odstępie czasu?

Witam, mam34lata, miałem robioną 2 miesiące temu tomografię komputerową zatok, a wczoraj rezonans magnetyczny głowy. Po przeczytaniu szeregu opinii na temat tych badań, zastanawiam się, czy oby oba badania nie zostały przeprowadzone w zbyt krótkim odstępie czasu? Czy nie narazi mnie to na wystąpienie innych groźnych powikłań w związku z promieniowaniem?

Witam serdecznie,

Badanie MRI (pot. rezonans magnetyczny) jest badaniem bezpiecznym, które wykorzystuje zjawisko rezonansu magnetycznego, a nie promieniowanie rentgenowskie. Więc wykonanie badania MRI w odstępie 2 miesięcy po badaniu TK nie naraża Pana na następstwa zdrowotne związane z wykonaniem tej procedury diagnostycznej.
W razie pytań proszę udać się do lekarza rodzinnego lub radiologa w Pracowni MRI lub TK.

Pozdrawiam.