Odstęp pomiędzy badaniem TK nerek i rezonansu magnetycznego głowy

dzieńdobry. mam niedługo TK nerek z kontrastem ale chyba się na niego nie zgodze tzn na kontrast .a 2 tygodnie później mam rezonans głowy. i teraz pytanie: czy nie za mały odstęp czasu te 2 tyg między badaniami?chyba nie wolno sie tak naświetlac, ile powinno byc między badaniami odstępu czasu np miesięcy żeby nie było szkodliwe?

Witam serdecznie,

Po pierwsze w trakcie badania MRI (pot. rezonans magnetyczny) pacjent nie zostaje naświetlanony, ponieważ w badaniu tym nie wykorzystuje się promieniowania rentgenowskiego. Wykorzystuje się za to zjawisko rezonansu magnetycznego, które jest bezpieczne dla organizmu żywego. Dlatego nie ma przeciwwskazań do wykonania badania MRI w dwa tygodnie po badaniu TK.

Pozdrawiam.