Wczesna osteoporoza u 47-latki

Witam , mam 47 lat ,a od ponad dwoch lat czuje uciazliwy bol w prawym ramieniu.Po 6 ciu miesiacach nieustajacego bolu poszlam do lekarza ,ktory zalecil badanie rendgenowskie. Po jakims czasie zadzwonil do mnie z diagnoza poczatki osteroporozy.Leki, dieta ale do dzisiaj nic zupelnie sie nie zmienilo poza tym ze, od kilku tygodni pojawil sie taki sam bol w lewym ramieniu. Naleze do osob ktore w ostatecznosci korzystaja z pomocy lekarskiej. Ciekawi mnie jednak co sie dzieje ? Dziekuje i pozdrawiam

Szanowna Pani, rtg nie jest badaniem na podstawie którego rozpoznajemy "poczatkową osteoporozę". W przypadku tego typu podejrzenia powinno być ono zweryfikowane na podstawie innych badań ( badania z krwi, densytometria szyjki kości udowej itd). Proszę zgłosić się na konsultację do endokrynologa, ortopedy lub ginekologa - specjalizujących sie w diagnozowaniu i leczeniou osteoporozy - celem potwierdzenia lub wykluczenia tego rozpoznania wstępnego. Ból ramion mogą nie miec związku z osteoporozą. Z tym problemem proszę zgłosić się do ortopedy, który Panią zbada, zbierze wywiad i ew. zleci wykonanie badań dodatkowych. Pozdrawiam