Więzadło na całej długości obrzęknięte, o zatartych zarysach i strukturze
Witam, od lutego męczę się z bólem kolana. Dostałam skierowanie na MRI. W wyniku, który dzisiaj otrzymałam jest kilka rzeczy, których nie rozumiem: niepełne zerwanie ACL, więzadło na całej dł. obrzęknięte, o zatartych zarysach i strukturze, wysięk w kaletce nadrzepk. i zachyłkach bocznych (grub. do 16 mm), uszkodzenie I st. TCL, wysięk w przedziałach stanu kolanowego (+ciało tłuszczowe Hoffy), wzmożona ilość płynu w szparze stawu piszcz.-strzałk. Podpowie mi ktoś co mnie czeka?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Szanowna Pani, wynik MRI świadczy o :
przebytym uszkodzeniu - częściowym lub całkowitym więzadła krzyzowego pzredniego oraz częściowym więzadła pobocznego piszczelowego. Dalsze postepowanie zależy od objawów klinicznych badanych u Pani. I może to być: w wariancie optymistycznym jedynie rehabilitacja, w pesymostycznym - rekonstrukcja ACL. Proszę wynik badania przedstawić prowadzącemu Pani leczenie ortopedzie. Pozdrawiam