Wirus bostoński i pęcherzyki na migdale

Witam. Syn ma 6 lat. Miał goraczke, bol gardła. Poszłam do lekarza , lekarz stwierdził wirus bostoński ale jeden pęcherzyk na migdale. Po 2 dniach wyskoczyły bąble swędzące na rękach, nogach. Do szkoły lekarz pozwolił chodzić. Ile się zaraża tym wirusem?Syn zaczął terapię tomatisa konczy dziś tydzień. Czy ten wirus nie przeszkadza w tej terapii? Jednego dnia głowa go bolała obecnie już nawet gardło nie boli swędzą tylko bąble. Czy to jak ospa że zaraża się do ostatniego bąbla?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc się wypowiedzieć. Sądzę, że lepiej aby lekarz pediatra obejrzał zmiany i móc zalecić odpowiednie postępowanie.