Wskazania do usunięcie migdała u 2-latki

Dostałam zalecenie od laryngologa umówić 2letnie dziecko na 2015r styczeń na zabieg usunięcia migdała i przycięcia bocznych.Data taka zeby corka skończyła3lata i ważyła15kg.Czy najpierw nie powinnam dostac skierowania na badanie słuch i ocene migdała a po tym ewentualny zabieg.Po leczeniu jest poprawa bo był wysięk w uszach wiec czy dalsze leczenie by nie pomogło podejrzenie niedosłuchu bez badania a i podejrzewała polipa bo ma coś sine w nosie a teraz nagle ze to raczej nie polip tylko migdał

Najpierw bezwzględnie usunąć trzeci migdałek, ocenić nosogardło. Konieczna tympanometria. Wiek dziecka nie ma zaczenia. Operuję dzieci, które mają 9 miesięcy.
Po zabiegu słuch na pewno się poprawi. Dr.Jach