Wspólne przebywanie osób chorych na mucowiscydozę

Witam! Ostatnio zainteresowalam sie choroba- mukowiscydoza. Kiedys ogladalam taki serial w ktorym bylo powiedziane, ze dwie osoby chore na mukowiscydoze nie moga sie spotykac czy przebywac w tym samym miejscu, bo wtedy narazaja sie na pogorszenie sie stanu zdrowia, czy to jest prawda? jesli nie moga to dlaczego? prosze o szybka odpowiedz i z gory dziekuje! pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to informacja bardzo przesadzona. W zasadzie można by powiedzieć, że nie jest to prawda. Jedyne o co mogłoby chodzić to przeniesienie zakażenia z jednej na drugą osobę chorą.