Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 4 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wtórny brak miesiączki. Czy to może być ciąża?

Witam, mam 21 lat, ostatnio zaczął mnie zastanawiać wtórny brak miesiączki, choć zdarzało mi się to wcześniej   (kiedyś okres zanikł na rok) głównie dlatego, że się odchudzałam, ale obecnie utrzymuję swoją wagę (53 kg, 170 cm, jestem wegetarianką). Moje cykle zawsze były długie ok. 60 dni, a miesiączki bardzo skąpe (ok. 2-3 dni lekkiego krwawienia), przyjmowałam na to leki, lecz niewiele one pomogły. Obecnie powtórnie zanikła mi miesiączka (ostatnią miałam 29 lipca). Normalnie pewnie poczekałabym spokojnie na jej powrót, ale zaczęłam się stresować, że mogę być w ciąży, do tego stopnia, że nie wiem już, które objawy sama wymyśliłam, a które są prawdziwe. Kilka dni temu zdecydowałam się zrobić test ciążowy. Czy to możliwe, żeby nie wykrył prawie 12. tyg. ciąży (ostatni stosunek miałam w czerwcu)? Test ciążowy wyszedł negatywny, przynajmniej tak mi się wydawało, czy na tym etapie ciąży druga kreska byłaby prawie tak samo wyraźna jak ta kontrolna (a ona była czerwono-bordowa)?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam.

Proponuję udać się do ginekologa. Niezależnie od tego, czy jest Pani w ciąży czy nie, powinna Pani zostać zbadana. Brak miesiączki może być objawem poważnych chorób, które wymagają diagnostyki i leczenia.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy