Wyciek płynu po operacji usunięcia torbieli z nerki

Witam . Moja Mama miała operacje usunięcia torbieli z nerki . Operacja była robiona 11.06. Dren wyjęto 17 a 18 wróciła do domu . Problem polega na tym że z miejsca po drenie cały czas wycieka jakis płyn i moje pytanie brzmi czy to normalne ? czy to ustąpi samo ? I jeszcze jedno , Mama jest bardzo osłabiona , czy jest się czym niepokoić ? Pozdrawiam

Witam. Taki wyciek zwykle jest czasowy i po ustąpieniu wydzielania rana zagoi się. Osłabienie w 10 dobie po zabiegu nie jest czymś niezwykłym, jeśli będzie prawidłowo żywiona ustąpi. Powinna być kontrolowana jeśli nie w przychodni, to na wizycie domowej lekarza rodzinnego.

Osłabienie po zabiegu i wysięk z ran wymagają konsultacji lekarskiej (w ośrodku, w którym wykonano operację). W większości nie będą wymagać znacznych interwencji, jednak nie wolno takich objawów bagatelizować.