Wymaz z pochwy w 19. tygodniu ciąży

Obecnie jestem w 19 tc.Trzy dni temu robiłam wymaz z pochwy. Wyniki są bardzo dobre żadnych zmian grzybiczych czy też bakteryjnych. Natomiast zastanawia mnie fakt, że 2 miesiące wcześniej miałam wymaz w którym wyszły grama ujemne KESC. Czy jest możliwe, że łykanie jak i stosowanie do pochwowo pałeczek kwasu mlekowego jak również picie wyciągu z żurawiny mogło wyleczyć wcześniejszą infekcję.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zastosowane postępowanie jak najbardziej mogło skutkować wyleczeniem infekcji. Najważniejsze, że aktualny wynik wymazu jest prawidłowy - nie ma powodów do niepokoju.