Wynik badania EKG Holter 38-letniej osoby do analizy

Czy mój wynik Holtera jest bardzo niepokojący? Kardiologa mam dopiero za 2 miesiące. : Rytm zatokowy o śr 67/min, min46, max 145.Okresowo blok przedsionkowo-komor. I st.PQ do 210ms. Bradykardia do 32/min.Pobudzenia nadkomorowe 76,w tym pojedyńcze okresowo układające się w trigeminie,11par,2tójki,2częstoskurcze, dłuższy składał się z 9pobudzeń, max częstość 116/min.Max 20/min.Max 30/h.Pobudzenia komorowe 4 pojedyńcze. Czy jest czym się niepokoić? Proszę o odp.bo te 2 miesiące to długo dosyć.

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do niepokoju. Ostateczną decyzję odnośnie leczenia i jego konieczności można podjąć po ocenie stanu klinicznego (objawy i ich nasilenie) oraz oceny zapisu EKG (rodzaj nieprawidłowych pobudzeń).