Wynik badania MRI odcinka lędźwiowego

Witam! cytuję poniżej wynik rezonansu mag. z zapytaniem jaki sposób leczenia byłby zalecany przez Pana i czy jest to coś poważnego "badanie MRI odc. lędźwio. wykonane w sekwencji SE, obrazy T1 i T2-zależne uwidoczniło zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgow. L4-L5 i L5-S1 wyrażone obniżeniem sygnału w obrazach T2-zależnych (częściowe odwodnienie krążków). Niewielkie wypukliny pierścieni włóknistych obu w/w krążków, które modelują brzuszną powierzchnię worka oponowego. Stożek rdzen. bez zm. og

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest bezpośrednie badanie lekarskie oraz łączna interpretacja powyższego badania. Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.