Wynik badania na różyczkę w 9 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 9 tyg. ciąży i wykonałam zlecone badanie przez lekarza na różyczkę, a wynik wygląda następująco: przeciwciała w kl. IgG 71,21 IU/ML. Czy wynik jest prawidłowy?

Wynik IgG 71,2 IU/mL dla różyczki jest prawidłowy. Pokazuje, że ma Pani odpowiednie miano (ilość) przeciwciał przeciw różyczce, czyli Pani układ immunologiczny zareagowałby i skutecznie zobojętnił różyczkę, gdyby taką się Pani zaraziła. Przeciwciała powstały w wyniku przebytej kiedyś infekcji lub szczepienia. Miano przeciwciał, które skutecznie zabezpieczają zależy od norm laboratoryjnych, ale najczęściej jest to >10 IU/mL.