Wynik badania RM a konieczność operowania

W bad. RM odc. całkiw. zniszczenie pokr. chrzęstn. srodk. przedz. pow. staw. rzepki. Torbielki w warst. podchrz. kosci. Wolne ciała sródst. 10x7mm i mniejsze.Płyn wysiękiwy w powięk. zachyłku nadrzepk. w przedz. przys. pogrub. fałd maziowej. Początki osteofitozy krawędź. pow. staw. kosci kolana.Nie było urazu a boli lub kłuje przy chodz. zwłaszcza po schodach z obciążen.Kucanie i całk. wyprost niemoż, W 2013 były zast. z kw. hialur. i pomogło na kilka mies.Pyt. do ortopedy czy mam być operowana

Szanowna Pani, biorąc pod uwagę fakt obecności ciał wolnych w stawie kolanowym, które mogą być powodem blokowania ruchów w stawie, w mojej opinii, powinna Pani poddać się zabiegowi artroskopii tego stawu. Oczywiście po wcześniejszym badaniu i konsultacji z ortopedą, który będzie przeprowadzał zabieg. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.