Wynik cytologii

Dzień dobry. Bardzo proszę o interpretacje wyniku z cytologii: " Rozpoznanie mikroskopowe: Rozmaz diagnostyczny. Granulocytarny wysięk zapalny, komórki kanałowe , Dgn. Cervicitis /PAP II/ " Co on oznacza? Czy wszystko jest w porządku? Nie podoba mi się ten "wysięk zapalny" ale moja ginekolog nic na to nie powiedziała. Proszę o radę.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ma Pani stan zapalny w obrębie szyjki macicy. Nie stwierdzono jednak zmian rakowych ani przednowotworowych (tj. usposabiających do wystąpienia raka). Najprawdopodobniej wynika to z obecności infekcji bakteryjnej lub grzybiczej.