Wynik eGFR i kreatyniny u 55-latki

Zaniepokoił mnie wynik eGFR[MDRD] >60.Kreatynina jest w normie 0,83.Dodam że jestem kobietą mam 55 lat i ważę 62 kg,mam jedną nerkę ponieważ druga się nie wykształciła ,czy powinnam szukać specjalisty ,czy może należy zmienić dietę? dziękuję za odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Jest to wynik prawidłowy nie budzący niepokoju, wynik eGFR <60 jest niepokojący.