Wynik krzywej cukrowej u 30-latki

Co może oznaczać wynik krzywej cukru: glukoza na czczo 99 mg/dl glukoza po 1 godz. po obc. 75 g 69 mg/dl glukoza po 2 godz. po obc. 75 g 91 mg/dl Nie jestem w ciąży a krzywą cukru zrobiłam, ponieważ przy pomiar cukru glukometrem miałam wynik miałam 102.

Witam, w 1 godzinie zwraca uwagę niskie stężenie glukozy, dlatego proponuję zweryfikować swoją dietę pod kontrolą dietetyka. Pani trzustka najprawdopodobniej "produkuje" za dużo insuliny po bodźcu pokarmowym.

Serdecznie pozdrawiam, a w celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Proszę się niczym nie przejmować. Nie wiem, w którym miesiącu ciąży jest Pani ale jeśli nie ma innych czynników ryzyka to diagnostyka w kierunku cikrzycy ciążowej zostanie przeprowadzona miedzy 24 a 28 tygodniem ciąży. Hypoglikemia to stan definiowany przy poziomie glukozy poniżej 55mg/dl