Wynik MR kręgosłupa 36-latka do analizy
Dzień Dobry, Proszę o interpretację wyniku badania MR. Na poziomie L4/L5 widoczna jest tylno-prawoboczna protruzja tarczy międzykręgowej, nieznacznie uciskająca worek oponowy oraz spłycenie kanałów korzeniowych głównie w odcinkach dolnych, z dyskretnym modelowaniem struktur nerwowych po prawej stronie. Tarcza międzykręgowa w tym segmencie obniżona z cechami zaburzeń uwodnienia. Nierówność płytek granicznych, sąsiadujących trzonów kręgów w tym poziomie. dziękuję

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Dzień dobry,
Mri opisuje zmiany dyskopatyczne, które leczy się zachowawczo. Wskazane jest badanie kliniczne i wywiad lekarski.