Wynik RTG kręgosłupa 31-letniej osoby do analizy

Witam.prosze o interpretacje wyniku rtg kręgosłupa piersiowego.Boczne-śladowe skrzywienie prawowypukle.Fizjologiczna kyfoza piersiowa prawidłowo zachowana.Zaznaczona sklerotyzacja i drobne nierówności płytek granicznych trzonów.Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz

Witam.
sklerotyzacja świadczy o rozpoczynającym się procesie zwyrodnieniowym. Jest to powolny wieloletni proces, możemy poprzez tryb życia wplywać częściowo na jego przebieg.
Pozdrawiam