Wynik tomografii komputerowej kręgosłupa 38-latki

witam :) dostałam wynik tomografu i bardzo proszę o wyjaśnienie wyniku, duża kolejka do lekarza :( Badaniem objęto odcinek kręgosłupa lędzwiowego od L2 do S1. Pogłębione ustawienie kości krzyżowej. Obniżenie wysokości krążka międzykręgowego w poziomie L4/L5 z szeroką dokanałową wypukliną pierścienia włóknistego i jądra miażdzystego centralnie na głębokość do 0,6 cm z uciskiem worka oponowego.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku zmiany świadczą o zaawansowanej chorobie zwyrodnieniowej. Najistotniejszym problemem jest tu ucisk worka oponowego, co może być przyczyną nasilonych objawów klinicznych. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji sugeruję konsultację z lekarzem, który zlecił wykonanie badania. Konieczne jest bowiem zestawienie wyniku ze stanem klinicznym pacjenta.