Wynik urografii obu nerek

Dzień dobry, W zeszłym tygodniu miałem wykonaną urografie obu nerek. Wyniki prezentują się dobrze, zaniepokoiło mnie jedno zdanie: "Układy kielichowo miedniczkowe obu nerek i oba moczowody prawie na całej długości są nieco poszerzone." Czy taki wynik jest w normie, czy raczej powinienem zasięgnąć porady lekarza specjalisty? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza urologa, w zależności w jakim stopniu są poszerzone będzie można zdecydować o konieczności dalsze diagnostyki. Bez obejrzenia wyników badania nie można się wypowiedzieć.