Wynik USG więzadła skokowo-strzałkowego

Dzień dobry. Mam prośbę o wyjaśnienie co kryje się pod zapisem z USG (miesiąc od urazu): więzadło skokowo-strzałkowe przednie uszkodzone z obkurczeniem kikuta otoczone strefą hypoechogeniczną - krwiak/wysięk, w badaniu dynamicznym zachowane śladowe napinanie. Opis 24h po urazie: więzadło strzałkowo-skokowe przednie pogrubiałe do 4mm - prawidłowo zarysowane, wydolne - stan po urazie II stopnia. Czy oznacza to gojenie, czy komplikacje? Co to jest ten obkurczony kikut?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego oraz poznania większej ilości szczegółów dotyczących urazu nie można udzielić odpowiedzi. Krwiak/wysięk - raczej tego być nie powinno. Konieczna wizyta u lekarza ortopedy. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.