Wyniki cytologii po poronieniu

Witam, mam pyt. robiłam badania na cytomegalie, ponieważ poroniłam.Pierwsze badanie robiłam w listopadzie 2014 i wynik wyszedł: IGg 17,6 IGm 22,4, drugi zrobiłam w lutym 2015 i jest IgG 9,45 Igm 15, 1. Podane normy to: <18 wynik ujemny, 18-22 wynik wątpliwy, powyżej 22 wynik dodatni. Jak to interpretować jeśli obydwa miana przeciwciał spadły? Cytomegalia była i już jej nie ma?Bardzo proszę o pomoc.

Zachorowanie na CMV nie daje trwałej odporności i dlatego takie wyniki. Obecnie nie zaleca się wykonywać tych badań bo to nie ma sensu. Nie ma leków. Pozostaje tzw profilaktyka pierwotna.