Wypadające biodro u 17-letniej córki
Moja córka ma 17 lat i wiele lat tańczyła taniec sportowy, związany z rozciąganiem, szpagatami. Od kilku miesięcy skarży się, jak to określa, na "wypadające biodra". Rano musi sobie "nastawić" biodro, w ciągu dnia często staje na jednej nodze, drugą ugina i macha aż nie pojawi się dźwięk przeskakujących kości i dopiero jest w stanie chodzić. Skarży się też na ogromny, ciągły ból. RTG ok, ortopeda bez pomysłu co dalej. Co to może być?

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam,
Z Pani opisu można wywnioskować ze córka choruje na tzw biodro trzaskające. Jest to sytuacja w której pasmo biodrowo-piszczelowe przeskakuje na krętarzu większym kości udowej. Sugeruje ponowne badanie ortopedyczne oraz USG czynnościowe.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu