Wypadanie włosów a ryzyko choroby hormonalnej

Witam. Od paru lat włosy na glowie bardzo mi wypadają.Mam też włoski na brodzie.Od roku owłosienie pod pachami, na nogach i lonowe przestalo odrastać po depilacji. Miesiączki mam regularne, ale poprzedza je trądzik.Na paznokciu mam jasnobrązowy pasek wzdłóż płytki.Często po posiłku boli mnie prawy bok, mam biegunki bez przyczyny.Od ponad 20 lat choruję na niedoczynność tarczycy. Ostatni wynik TSH: 2,3.Jako dziecko mialam celiakię.Boję się, że mam inną chorobą hormonalną.Bede wdzieczna za pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podobne objawy i Pani wywiad chorobowy ewentualnie mogłyby wskazywać na chorobę o podłoży autoimmunologiczny. Warto w tej kwestii zgłosić sie do reumatologa.