Wypadanie zastawki mitralnej a zapalenie mięśnia sercowego

Od dawna mam problemy z sercem, miałam stwierdzoną ekstasytolię komorową. Kilka razy robiono mi echo serca, wyniki były dobre. Wczoraj zrobiłam echo serca, ponieważ bardzo ciężko mi się oddycha, boli mnie w klatce, a internista usłyszał szmery. W wyniku okazało się, że mam wypadanie płatka zastawki mitralnej. Ostatnio ciągle choruje, boje się, ze to zapalenie miesnia sercowego? Skad bowiem to nagle wypadanie? Ide do kardiologa, jednak chcialabym wczesniej poznac panstwa opinie.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety bez dokładniejszych badan i właśnie specjalistycznej opinii lekarza kardiologa bardzo cieżko stwierdzic co moze byc przyczyna. Pozdrawiam