Wypukły pieprzyk na piersi

mam na piersi lewej[tuż przy brodawce sutkowej] pieprzyk jest on dużawy z takim kolorem brązowym i bledszym . nie boli mnie on nie ciecze z niego nie swędzi i nie jest obok niego czerwone. tylko rosnie on ze mną ale nie szybko. Chce sie dowiedzieć czy można go usunać i czy może z niego byc czerniak czy mam sie o co obawiac bardzo sie martwię. dodam iz jest wypukły. Paulina , 14 lat . proszę o odpowiedz.
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
jeżeli zmiana obecna jest od dawna, to z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że jest ona łagodna. Możliwe też będzie jej usunięcie.
W tym celu należy skontaktować się z dermatologiem.