Wysoki wynik bHCG a brak pęcherzyka w badaniu USG

Witam, prawdopodobnie jestem w ciąży. wynik beta hcg w 36dc wynosił 143, owulację miałam w 20/21dc (wyznaczoną testami owulacyjnymi), 40dc zgłosiłam się do lekarza z silnymi bólami brzucha. Beta hcg wyniosła 3000. Lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości zalecił mi brać no spe i duphaston, ale stwierdził że na usg... wciąż nic nie widać i mam się zgłosić za tydzień do lekarza. Wiem, że przy takim wyniku bety powinno być widać pęcherzyk. Czy mam powód do niepokoju?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, uwidocznienie pęcherzyka zależy od wieku ciążowego, rozdzielczości aparatu USG i umiejętności osoby przeprowadzającej badanie. Proszę stosować się do zaleceń ginekologa i wykonać badanie za tydzień. Jeśli wciąż Pani odczuwa niepokój może Pani wykonać powtórne oznaczenie beta HGC, by sprawdzić jak wzrasta. Pozdrawiam.