Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 0 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysypka po reakcji słońca na antybiotyk

Witam, tydzień temu zaczęłam brać antybiotyk dalacin c 300 po wyrwaniu ósemki, niestety nie wiedziałam, że nie mogę wychodzić na słońce i dostałam wysypki od reakcji antybiotyk w połączeniu ze słońcem, antybiotyk skończyłam brać w poniedziałek czy mogę już normalnie wychodzić na słońce?
KOBIETA, 23 LAT 2 tygodnie temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Dalacin c (klindamycyna) nie jest lekiem fotouczulającym skórę. Wysypka pojawiła się jako efekt uboczny leczenia. Jest to częste działanie niepożądane przy farmakoterapii tym lekiem. Może się pani opalać jeśli wysypka już zniknęła

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy