Wytrysk bez orgazmu - gdzie leży problem?

Witam, jestem mężczyzną, mam 22 lata, byłem częściowo obrzezany w dzieciństwie. Mam pewien problem, który pojawił się niedawno. Masturbowałem się od lat 2-3 razy dziennie. Ostatnio liczba dziennych masturbacji (orgazmów osiąganych w ten sposób) doszła do 4 nawet 5. Każdy z nich był bardzo mocny (przyjemny). I tydzień temu nagle po kolejnej masturbacji przestałem odczuwać orgazm przy wytrysku. Czasem jest on bardzo słaby, nieporównywalnie do tego co było kiedyś. Wszystko oprócz uczucia orgazmu jest w porządku, penis podnosi się, wytrysk jest taki jak był. Dodam, że nigdy nie miałem dziewczyny. Czy zaprzestanie masturbacji np. na tydzień, miesiąc rozwiąże ten problem? Po 36 godzinach (1,5 dnia) bez masturbacji było niewiele lepiej. Czy ewentualnie w przyszłości może należałoby sięgnąć po środki wzmacniające orgazm - rzekomo można coś takiego dostać w sex-shop'ie? Chciałbym, aby wszystko wróciło do poprzedniego stanu.

Witam serdecznie,

istotnie, nadmierna masturbacja może mieć zasadniczy wpływ na intensywność doznań, a także jakość i występowanie wzwodu. W takim wypadku przywrócenie wrażliwości na bodźce możliwe jest właśnie poprzez ograniczenie masturbacji lub czasowe jej zaprzestanie. Problemy ustają z reguły samoistnie, jednak dzieje się to z czasem, który może wynosić klika tygodni lub miesięcy.
Nałóg masturbacyjny może mieć również zasadniczy wpływ na odczuwanie satysfakcji z późniejszego współżycia z partnerką.

Zbyt częste samozaspokajanie się uzależnia bowiem od tego rodzaju stymulacji członka, czego efektem jest osłabienie doznań w kontaktach intymnych z drugą osobą.

Pozdrawiam.