Wzdęcia, bóle brzucha i gazy u 1,5-latka

Witam, Piszę ponieważ od ponad dwóch miesięcy mamy problem z naszym 1,5 rocznym synem i już nie mam pomysłu jak mu pomóc. Problem polega na tym, że każdej nocy przez ok. 2-3h płacze z bólu brzucha. Ma wzdęty brzuch, i puszcza gazy (bardzo dużo). Na dodatek słychać jak jelita mu pracują. Podkurcza nogi, wygina się, drapie po brzuchu a jak chcę mu pomasować brzuch to odpycha mnie. Badanie moczu ok, kału na pasożyty też, usg brzucha również. Czy to może być drożdżyca? Karolina

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszystkim proszę zgłosić się do pediatry celem badania. Bez bezpośredniego badania nie można więcej radzić. Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest uzyskanie dodatkowych informacji np. czy w ostatnim czasie nie wprowadzała Pani jakiś nowych produktów żywieniowych? itp.